Renowacja zakładu do produkowania komponentów do samochodów

Usytuowany w Skoczowie niewielki zakład przemysłowy do 1995 roku wyrabiał części elektroniczne. W konsekwencji modyfikacji zamówień chciano przeobrazić jednostkę w obszerną salę do fabrykacji środków lokomocji jednak zamysł nie został wykonany w wyniku braku środków finansowych.

przenośnik w wydobyciu
W ten sposób zakład Hustor zakończył swoją działalność. W ostatnim czasie pojawiła się informacja o fakcie, iż wytwórczość w manufakturze od nowa zostanie uruchomiona. Zakład odkupił przedsiębiorca z Niemiec, a pragnie otworzyć potężną wytwórnię komponentów do aut firmy Volkswagen. Skutkiem tego od pewnego czasu trwa odbudowa starej fabryki. W krótkim czasie będzie to miejsce znane z produkcji elementów do jednych z najdroższych aut na świecie. Pomysł ów ma być zakończony w ciągu paru miesięcy. Dodatkowo w zakładzie zdoła być zaangażowanych w pracę blisko 220 osób a kupionych może być plus minus trzydziestu nowatorskich maszyn produkcyjnych.
fabryka

Kupno nowego oprzyrządowania zakładu przemysłowego

Od lutego można obserwować w jaki sposób remontowana jest wytwórnia. Zdołaliśmy porozmawiać z głównym administratorem tegoż projektu panem Mikołajem Jastko. W trakcie pogawędki nadmienił, iż takowy plan mógłby unowocześnić produkcję w naszym kraju. Dodał też, iż zagraniczny inwestor nie oszczędza żadnych pieniędzy na modyfikację zakładu przemysłowego. Nabyto już primacon.pl przenośniki taśmowe jak i również niezbędne urządzenia produkcyjne. Poza tym postawiono trzy olbrzymie sale, w których będzie realizowany proces produkcji. Domniemywa się, iż odnowa plus rozbudowanie fabryki może pochłonąć w przybliżeniu trzy miliony złotych. Znaczące wydaje się, iż zostaną uruchomione nowe miejsca pracy dla okolicznych mieszkańców. Produkcja mogłaby rozpocząć się już w kwietniu przyszłego roku.
prefabrykaty

Plany na kolejne lata

Nowy właściciel fabryki chce aby można było produkować w 30 tysięcy modułów do przemysłu samochodowego. Poza tym pożąda stworzyć w roku 2020 porównywalny rodzaj wytwórni położony pod Szczecinem. Deklaruje, iż nasze państwo jest znakomitym miejscem na tego typu przedsięwzięcia. Uważa, iż Polacy bywają sumienni oraz rewelacyjnie się spełniają w w tego typu pracy. Uzupełnijmy, iż bogaty przedsiębiorca otworzył już 4 hale produkcyjne w środkowej Europie. Największy znajduje się w Estonii. Rozwój fabrykacji za pewnością pomoże nie tylko samej firmie pojazdów ale także Polakom.