Malownicze Bieszczady

Bieszczady wyznaczają grupę niedużych pasm górzystych zlokalizowanych w Karpatach Wschodnich. To bajeczne miejsce charakteryzujące się bogatym klimatem, niedziwaczną w innych miejscach kraju fauną i rośliną oraz nietypowym układem rzek i grzbietów górskich. Aczkolwiek sa to najwyższe góry w Polsce gór, to mimo to piesze wędrowanie w Bieszczadach sprawia wędrowcom bez liku uciechy.
drzewo
Szlaki turystyczne wizytowane w dowolnej porze roku a przyleganie z parkami narodowymi zlokalizowanymi na terytorium Ukrainy i Słowacji urozmaicą przebywanie w górach.
kolory gór

Magnetyzm Doliny Sanu

Pewnym z najładniejszych miejsc umiejscowionych w zakresie pasma górskiego północnych Bieszczadów jest PK – Park Krajobrazowy Doliny Sanu. Nierzadko idzie spotkać się z sprecyzowaniem otulina BPK i tu rozmowa o parku krajobrazowym. Specyficzny klimat parku wyznaczają stare lasy buczynowe, które stanowią ostoje dla sporych ssaków. Obszar zapewnia bez liku atrakcji. Integracja w górach dla nowo przybyłych, przepiękne ścieżki przyrodnicze, nietypowa rzeźba powierzchni oraz astronomiczna bioróżnorodność sprawiają, że podróżnicy z chęcią wracają do Doliny Sanu. Odwiedziny w Parku łączą się nie jedynie z oglądaniem jego szaty roślinnej, ale również obcowaniem w wyjątkowym Obszarze Ochrony Siedlisk oraz Ptaków. Jest to albowiem okręg szczególnie ważny dla utrzymania siedlisk faunistycznych i florystycznych.
szlak

Wakacje tylko tam

Park Doliny Sanu nie jest za mocno zurbanizowany, na jego terenie jest raptem parę wiosek i osad.
Zamiejscowi goszczą w gospodarstwach turystycznych oraz domach wypoczynkowych, które dają im możliwość bytowania wśród zbiorowisk leśnych.
Jedną z bardziej ciekawych propozycji odpoczynku dostarcza Zielona Polana imprezy integracyjne w górach Ośrodek Zielona Polana usytuowany w baśniowej bliskości u wrót Bieszczad zapewnia wypoczynek dla całej rodziny, osób starszych czy szkół.
Mogą oni liczyć na wiele atrakcji turystycznych, wśród których znajdują się imprezy integracyjne, przyrodnicza edukacja, wspólne piesze wycieczki czy spływy kajakowe. Lokalizacja jest cicha i kojąca i piękna. Bieszczady są doskonałym miejscem do odpoczynku. Nie są zatłoczone turystami jak inne obszary górskie w Polsce a specyficzne oraz nieczęsto spotykane w Polsce rośliny i zwierzyna dodatkowo urozmaicają przebywanie w tej części kraju. Te góry są doskonałym lekarstwem na zmęczenie oraz stres. Przyjezdni zdobywają zastrzyk energii i optymizmu.