5 największych zalet podkładu z korka pod wszelkiego typu posadzki

Korek jest słynnym materiałem już od czasów prehistorycznych. Przede wszystkim kojarzony jest z zamykaniem butelek, ale dzięki niezwykłym cechom, odnalazł zastosowanie w wielu specjalizacjach i sferach w powszednim życiu. Właściwie korek to synonim zdania tkanki dębu korkowego.


Najważniejszym dostawcą korka mając na uwadze najwiekszą powierzchnię lasów korkowych posiada Portugalia. Zbieranie kory z drzew odbywa się blisko co 9 lat, w charakterystycznych porach i powierzone jest jedynie biegłym pracownikom. W czasie konstrukcji budynku mieszkalnego, nierzadko zastanawiamy się jaki podkład wybrać, by nasza posadzka dostarczała nam odpowiednią izolację, ale też kompensowała drobne nierówności. Bezkonkurencyjnym wytworem będą tutaj podkłady korkowe, jakie są produktem naturalnym i niezwykle trwałym.

Podłoga z korka i jej piątka plusów

1. Ochrona przed hałasem i utratą temperatury

Grunty korkowe mają mały współczynnik przewodzenia temperatury i hałasu. Sprawnie hamują przepuszczanie ciepła i je nie absorbują. Grunty korkowe, z racji radyklanej struktury, zachowują swe właściwości izolacyjne w obszernym pułapie temperatur.

2. Wysoka elastyczność powierzchni i mało symetryczna budowa

Korek jest nadzwyczaj plastyczny i elastyczny. Po ucisku szybko wraca do poprzedniego stanu, nie mając żadnych przejawów deformacji. Chropowata powierzchnia umożliwia oprócz tego kompensować niedoskonałości wylewki.

3. Gigantyczna odporność

Korek jest niesłychanie odporny na ścieranie nawet w czasie sporego współczynnika ścierania. Niezwykle trudno go zetrzeć i uszkodzić mechanicznie.

4. Niezmienność rozmiaru

Korek jest wspaniałym materiałem statecznym wymiarowo. Po ułożeniu gruntu i ułożeniu na nim pożądanej podłogi lub mebli, podkład zazwyczaj będzie posiadał jednolitą grubość. Przez to nie będziemy mieli luk między podłogą, a listewkami.

5. Nieprzepuszczalność dla wody i gazów.

Korek wskutek zawartości suberyny jest nieprzenikliwy dla cieczy i gazów, a dodatkowo nie reaguje z nimi chemiczne .


Podkład korkowy wolno zastosować pod przeróżne powierzchnie rodzaju deski, wykładziny, podłogi pływające czy linoleum. Podkład znakomicie stłumi drgania i wygłuszy dźwięki ludzi chodzących. Kapitalnym miejscem do otrzymania tego łatwego w montażu wyrobu jest cork24.co.uk cork insulation.
Współcześnie spory nacisk kładzie się na to by wyroby były odporne na działanie płomienia i dużej temperatury, korek wypełnia ten wymóg i dodatkowo nie wytwarza trujących oparów w czasie palenia.