Wyposażenie korkowe do biura a także twego mieszkania

Korek okazuje się być niezwykłym substytutem zdobywanym z drzew. Jest to materiał w 100% pochodzący z natury, który uzyskiwany jest nie uszkadzając tkanki drzewa. Drzewostany Quercus suber zlokalizowane są przeważnie na obszarze basenu Morza Śródziemnego i co więcej są drzewostanami nie zrzucającymi liści a żyją czasem dwa stulecia.

Korę z drzew uzyskuje się raz na 10 lat, tylko w określonych porach, kiedy korkowica szybko przyrasta.

Korę zbierają eksperci, zaś wszelkie czynności wykonywane są tylko z pomocą rąk. Korek miał zastosowanie nawet setki lat temu. Używano go w rybołówstwie lub ww wytwarzaniu obuwia. Dzisiaj stosowany może być w paru branżach przemysłowych. Przeważnie stosuje się go a charakterze półproduktu izolacyjnego, ale także jako zdobienie budynków. Za sprawą niezrównanych właściwości, stosowany może być także do produkowania przeróżnych produktów do firm i placówek edukacyjnych.

Surowiec o pożądanych własnościach

Korek czyli fellem może być produktem, który charakteryzuje wiele swoistych właściwości, których żadna instytucja naukowa nie jest w stanie stworzyć w zastępczych artykułach. Fellem budują komórki, jakie zawierają powietrze. Dzięki temu jest lekki a także nie wilgotnieje, a to sprawia, że jest materiałem izolacyjnym. Korek ma neutralny odczyn, a to warunkuje dobrą izolację oraz odporność. Dzięki temu przy długotrwałym nacisku tkanka może powrócić do oryginalnej postaci bez śladów przerwania ciągłości. Na powierzchni nie skupiają się ładunki elektryczne. Przez to nie przebiega kumulowanie się jak i wchłanianie pyłków. Antyelektrostatyczność fellemu sprawia, iż wydaje się idealnym produktem dla uczuleniowców. Oprócz tego surowiec ten jest bezzapachowy, nie produkuje toksycznych gazów oraz nie podrażnia śluzówek nosa ani oczu. To tylko poniektóre wartości, jakie posiada niniejszy nadzwyczajny materiał.

Nietypowe produkty

Fellem wydaje się produktem niezmiernie rozciągliwym więc wykorzystywany jest w przeróżnych sektorach technologicznych. Wytwarza się z niego choćby nadzwyczajne akcesoria galanteryjne albo nieszablonowe akcesoria wykorzystywane w domach. Przez to, iż jest plastyczny, nie dzieli się na kawałki oraz okazuje się być niezmiernie wytrzymały mechanicznie. Możemy odnaleźć sporo artykułów sporządzonych z jego zastosowaniem między innymi pod tym linkiem https://cork24.co.uk. Są to donice lub tarcze z korka do rzutek. Ów kapitalne ozdoby są najwyższej jakości i ulegają wielokrotnemu użytkowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *